Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

10 LAT DO NASHVILLE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny, 38 min

Iza, 33-letnia sprzątaczka z katowickiego dworca kolejowego i jej przyjaciel - Mariusz, ajent dworcowej toalety, postanawiają spełnić marzenie swojego życia i wyruszyć do Stanów Zjednoczonych, na festiwal muzyki country do Nashville. Iza marzyła kiedyś o karierze muzycznej, ale konieczność stałych zarobków zmusiła ją do podjęcia pracy na dworcu. Obecnie pragnie skonfrontować swoje dawne marzenia z rzeczywistością i wystąpić przed festiwalową publicznością. Czy podroż zmieni coś w życiu bohaterów? Film to pełna ciepła i humoru opowieść o marzeniach, muzyce i znalezieniu własnego miejsca w życiu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Wrocław (Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN)-Złota KANewka
  w kategorii: Film Dokumentalny
 • 2010
  Bałczik (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "In the Palace")-Wyróżnienie Specjalne
 • 2010
  Bangkok (Bangkok IndieFest)-Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
 • 2011
  Port Townsend (Port Townsend Film Festival)-Nagroda Specjalna Jury
 • 2011
  Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
2018.11.09 00:11:56
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego