Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOŁYSANKA Z PHNOM PENH

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Barwny, 97 min

Każdy ma tajemnicę. Tajemnicę przyszłości. "Kołysanka z Phnom Penh" to intymna opowieść o człowieku, który szuka miłości i akceptacji. Ilan Schickman opuścił Izrael, marząc o nowym życiu. Obecnie mieszka w Phnom Penh w Kambodży, razem ze swoją khmerską partnerką Saran i córkami, dwuletnią Marie i sześciomiesięczną Jasmine, próbując związać koniec z końcem jako uliczny wróżbita. Przepowiadanie przyszłości innym ludziom może być bardzo niebezpieczne. Ilan pracuje w nocy na 51. ulicy, tuż obok barów z prostytutkami, pełnych dealerów narkotyków i seksturystów. To najlepsze miejsce, aby znaleźć klientów. Saran tłumaczy przepowiednie Ilana, Marie wędruje sama wśród obcych ludzi, a Jasmine śpi w swoim hamaku nieświadoma świata wokół niej. Ilan postanawia oddać starszą córkę do rodziny Saran na wieś. Zaczyna się podróż z piekielnego miasta na idylliczną wieś. Zachód słońca na rzece Mekong to obraz wypełniony odległym, niemal nierealnym pięknem, które nie ma prawa istnieć w świecie Ilana. Rodzina Saran nie chce zajmować się Marie za darmo. Ilan musi zabrać Saran i obie córki z powrotem do Phnom Penh. Po powrocie czeka go podjęcie trudnej decyzji, co do przyszłości starszej dziewczynki. "Kołysanka z Phnom Penh" portretuje ludzi uwięzionych w swoim życiu, którzy marzą o szczęśliwej, kochającej się rodzinie i o tym, by nie bać się przyszłości. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2011
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Nagroda Główna "Srebrny Lajkonik"
  dla najlepszego filmu dokumentalnego
 • 2011
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny)-Srebrny Róg dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego
  za film, który "poprzez wyrazisty język filmu, przedstawia niekonwencjonalną walkę o miłość i akceptację w ciężkich warunkach egzystencjalnych. Duży nacisk na rozwój postaci sprawił, że film trzymał jury w napięciu do samego końca"
 • 2011
  Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych)-Wyróżnienie
  w konkursie Young Talents
 • 2012
  Gwarancja Kultury (nagroda TVP Kultura)-Nagroda w kategorii: Film
 • 2012
  Sibiu (Astra Film Fest)-Grand Prix
 • 2013
  Tbilisi (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "CineDOC - Tbilisi")-Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Międzynarodowym
2017.02.11 04:20:12
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych