Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEBIESKIE KWIATY

  • Podtytuł: FILM O MIŁOŚCI KATARZYNY KOBRO I WŁADYSŁAWA STRZEMIŃSKIEGO
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, 49 min

Film o miłości Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego Głównym tematem filmu jest historia miłości i nienawiści dwojga wielkich i zapomnianych postaci kultury europejskiej, Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego. Jest rok 1916. Trwa pierwsza wojna światowa. W carskiej Rosji bunty zapowiadają rewolucję październikową, we Francji ma miejsce ożywczy ferment na polu sztuki. W takich historycznych okolicznościach spotykają się Władysław Strzemiński i Katarzyna Kobro. On młody, ciężko ranny w wojnie. Ona młoda, zafascynowana sztuką... Tak zaczyna się ich historia miłości... Osią kompozycyjną filmu będzie historyczna podróż przez lata 1916 - 1951, w kontekście życia dwojga wielkich artystów. Polaka i Rosjanki. Oboje wciśnięci w tragiczne momenty pierwszej wojny światowej, rewolucji październikowej, drugiej wojny światowej i okupacji, stalinizmu... W tamtych czasach dzieliło ich prawie wszystko. Lecz oboje, wbrew wszystkiemu - po prostu... zakochali się w sobie. Byli razem i byli szczęśliwi. I byli artystami, zaliczanymi do grona najważniejszych w europejskiej kulturze. Machina historii zniszczyła tych dwoje wielkich artystów. Oboje, z głębokim poczuciem przynależności do swojego narodu, głębokim patriotyzmem, niestety nie mogli znaleźć sposobu, by być szczęśliwymi... Odchodzą zapomniani i samotni... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.11.26 23:43:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych