Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TWARZĄ DO ORKIESTRY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1982
  • Barwny, 51 min

Film o wybitnym polskim dyrygencie Witoldzie Rowickim, twórcy Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach oraz długoletnim dyrygencie Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie, wytrwałym popularyzatorze muzyki Karola Szymanowskiego. Na portret artysty i człowieka składają się jego własne wspomnienia, przekazywane wnuczce przy okazji oglądania slajdów z podróży i zdjęć dokumentujących jego liczne artystyczne i prywatne podróże oraz spotkania z najwybitniejszymi muzykami świata. Artysta opowiada tez o sobie dziennikarzowi, dzieląc się refleksjami na temat własnych fascynacji muzycznych, jak i specyfiki pracy dyrygenta. Film wzbogacają fragmenty prób III Symfonii i Stabat Mater Karola Szymanowskiego z WOSPiTV w Katowicach, prób z Witoldem Małcużyńskim przy fortepianie oraz fragmenty koncertów z Filharmonii Narodowej w Warszawie, m. in. koncertu otwierającego VI Międzynarodowy Konkurs Chopinowski z udziałem Artura Rubinsteina. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.01.28 00:06:59
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman