Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRÓJKĄT ŚMIERCI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1990
 • 57' 36''

Ołów, koks, żelazo, chemia... W powietrzu, w wodzie i w ziemi. Oddychasz tym, zjadasz, pijesz to świństwo... Chorujesz ty sam, chorują twoje dzieci, zwierzaki i drzewa w ogrodzie. Schnie las... Zdycha cała ekologia. To jest Śląsk!
Ołowica rzeką płynie ci w żyłach, a ty wiesz, że nie tylko w twoich. Dzieci też ją mają. Sąsiadka kolejny raz zaszła w ciążę: trzeci, czwarty, może już szósty? Czy donosi ją tym razem do końca? Dotąd nigdy nie zdołała...
Setki, tysiące kominów zaścielają niebo nad miastem chmurą dwutlenku węgla. Wizgotliwy dźwięk sygnałów karetek pogotowia przerywa ci nocny wypoczynek i zastanawiasz się, po kogo teraz jadą: po twojego ojca czy po kolegę z szychty...
To właśnie jest Śląsk! Polski trójkąt śmierci!

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1990
  Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych)-Nagroda Federacji Klubów Filmowych
2017.02.11 02:34:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych