Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ARTYSTA

w WSTĘP DO WIEDZY O SZTUCE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1967
 • Gatunek:
  Film oświatowy, Film o sztuce
 • Barwny + czarno-biały. 35 mm - 833 m. 16 mm - 333 m. 29 min.

Konrad Nałęcki zadaje swoim przyjaciołom - Julianowi Przybosiowi, Wojciechowi Kilarowi, Jerzemu Mierzejewskiemu, Janowi Tarasinowi i Jerzemu Tchórzewskiemu proste pozornie pytania - dlaczego tworzą, jakie jest najgłębsze źródło ich inspiracji. Film łaczy w sobie cechy dziennikarskiego reportażu, estetyczno-filozoficznego dyskursu o sztuce poetyckiej, subiektywnej interpretacji dzieł malarskich i kreacji tanecznej, wreszcie własnej, filmowej interpretacji poetyckiego tekstu Juliana Przybosia. Plastycznym finałem filmu jest taniec Stanisława Szymańskiego, który jako jedyny nie zabiera głosu w dyskusji.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor