Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAURYCY I HAWRANEK

PUŁAPKA (11)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1989
 • 278 m, 10 min

Zły czarownik Plimplan, odkrywszy ucieczkę Maurycego i Hawranka, postanawia rozprawić się z nimi ostatecznie. Aby sobie ułatwić zadanie, usypia najpierw kronikarza Urbanka i Paluszka, a potem przybrawszy dzięki czarom postać tego pierwszego, zwabia Maurycego i Hawranka w pułapkę. Teraz bracia muszą cały dzień ciężko dla niego pracować. Nocą jednak z pomocą kreta Ryjdziurka uciekają z wiklinowej klatk . Zdobywają też klucz Plimplana i uwalniają śpiącego smacznie i nic o całej sprawie nie wiedzącego kronikarza Urbanka... [PAT]

ŻABA W KĄPIELI (12)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1990
 • 284 m, 10 min

Plimplan nie może sobie dać rady z parą urwisów - Maurycym i Hawrankiem. Postanawia wykąpać się w tajemniczym eliksirze, który daje wielką moc. Wlewa eliksir do stawu, ale do zaczarowanej wody wskakuje żabol Kumkiewicz. Żabol staje się wielki i silny, ale jakby pozbawiony rozumu. Na szczęście zaczyna padać deszcz i spłukuje z żabola resztki eliksiru ... [PAT]

ŁAKOMCZUCH (13)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1990
 • 265 m, 9 min

Cztery wiewiórki przygotowują się do otwarcia leśnej cukierni. Na słodkie przyjęcie zaprosiły wszystkich przyjaciół, a także Maurycego i Hawranka. Czarodziej Plimplan krzyżuje ich plany. Wyjada przygotowane smakołyki i więzi wiewiórki. Maurycy z Hawrankiem wpadaja na trop przestępstwa. Uwalniają wiewiórki, a łakomemu Plimplanowi postanawiają napędzić strachu. Udając Ducha Łakomczucha, wymuszają na nim obietnicę poprawy. [PAT]

2020.04.07 00:25:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski