Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZEMSTA W ODRZYKONIU

w ZA SIEDMIOMA DUCHAMI

  • Film animowany
  • Rok produkcji:
    1997
  • Barwny. 669 m. 24 min.

Zabawna kreskówka zrealizowana w wytwórni Semafor w Łodzi. Bohaterką jest mała Dusia, dziewczynka wielce ciekawa świata. Ostatnio zauważyła, że w czasie pełni księżyca jej ciocia zmienia się w czarownicę. Postanowiła więc polecieć z nią na Łysą Górę. Po drodze obie trafiają do ruin zamku w Odrzykoniu, gdzie ma się odbyć plenerowe przedstawienie "Zemsty" Aleksandra Fredry. Jednak przypominanie sporu o graniczny mur dwóch miejscowych szlachciców jest nie w smak duchom Cześnika i Rejenta, które teraz władają zamkiem. Duchy za żadne skarby nie chcą dopuścić do wystawienia sztuki. Dusia próbuje im uświadomić, że w przeszłości już się pogodzili i przedstawienie bez problemu może dojść do skutku. Nagle zaczyna piać kur. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych