Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BACHOR

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1998
 • Gatunek:
  Reportaż publicystyczny
 • 27 min

Beata biega. Uparcie pokonuje kilometry.To jej pozwala choć na trochę odzyskać spokój. Kiedy biegnie, nie myśli i nie czuje bólu. Bohaterka filmu miała trzy lata, gdy ją adoptowano. Rodzice, ich biologiczna córka i ona początkowo tworzyli szczęśliwą rodzinę. Mama opowiadała bajki, starsza siostra często się z nią bawiła, tylko tata podczas wypraw do lasu złościł się, że nie potrafi zapamiętać,które grzyby są jadalne, a które - nie. Potem w życiu rodziców zjawiła się wnuczka. Dla Beaty brakowało czasu. Znalazła sobie grupę koleżanek i kolegów. Paliła papierosy, piła alkohol, wąchała klej. Najgorszy jednak był sąsiad. Nie dawał jej spokoju. Wszędzie potafił ją znaleźć. Wykorzystywał ją i groźbami zmuszał do milczenia. Miała 13 lat. Doprowadzona do rozpaczy podpaliła mu stodołę. Kiedy wyszło na jaw, że to ona wywołała pożar, rodzice nie dociekając przyczyn postanowili oddać ją z powrotem do placówki opiekuńczej. Usłyszała ich rozmowę. Podpaliła więc i ich stodołę. Umieszczono ją w Pogotowiu Opiekuńczym, a potem w Ośrodku Wychowawczym.Uczy się tam, wypełnia wszystkie obowiązki, a w wolnych chwilach biega. Rodzice po 10 latach życia pod jednym dachem nie chcą jej znać.Uważa się, że adopcja lub umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej jest zawsze lepsze niż jego dorastanie w domu dziecka. Takich nieudanych adopcji, jak ta Beaty, jest jednak wiele. Elżbieta Podczaska, dyrektor Publicznego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Warszawie, w drugim wątku tego zmuszającego do refleksji filmu, przedstawia postawy potencjalnych rodziców. Na przykład w przeszłości, ubiegając się o powierzenie im dziecka, pisali jakie ma być. Teraz wyliczają, jakie być nie może. Kiedy zaś ponoszą wychowawczą klęskę, jej przyczyny zazwyczaj widzą w genach dziecka, które zawsze są podejrzane, bo odziedziczone po złych rodzicach. Z zasady nie dostrzegają swoich błędów. Przysposobiony bachor musi spełniać ich oczekiwania, zasłużyć na miłość i okazywać wdzięczność. Beata dwukrotnie nie miała szczęścia. Najpierw nie chcieli jej biologiczni rodzice, potem odtrącili przybrani. Jaką cenę zapłaci za to w przyszłości? (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:54:20
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych