Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ALA MA DZIECI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Gatunek:
  Reportaż
 • 20 min

Rafał miał 8 lat, kiedy w kwietniu 1997 roku trafił do sanatorium "Orlik" w Kudowie-Bukowinie, po długim leczeniu z białaczki. Był chłopcem krnąbrnym, robił co chciał, a jeśli nie chciał - nie reagował na uwagi. Dyrektor sanatorium Bronisław Kamiński, przed powrotem chłopca do domu, postanowił sprawdzić, w jakich warunkach i w jakiej rodzinie żyje ów nieznośny pacjent. Pojechał więc do jego domu w Stupsku, gdzie zastał przerażający widok: gromadę dzieci kłębiącą się w jednej izbie. Zdecydował, że Rafał nie wróci do rodziny, jeśli wcześniej nie rozbuduje się nędznego domku. Prawda o rodzinie chłopca okazała się jeszcze bardziej przerażająca.Ojciec - awanturnik wszystko przepijał, dzieci więc głodowały. Nic nie jadły nawet przez kilka dni. Paradoskalnie ich sytuacja poprawiła się z chwilą, gdy ojciec zginął w wypadku. Wówczas matka doszła do wniosku, że powiesi się, a wtedy los jej potomstwa stanie się jeszcze lepszy: dziećmi zajmie się państwo. Bronisław Kamiński zjawił się w Stupsku w odpowiednim momencie. Wprawdzie matkę Rafała i jego rodzeństwo wspierał stryj, jednak kobieta była w rozpaczliwym stanie. W filmie Alicja opowiada o swoim życiu, podczas gdy pracownicy i pacjenci sanatorium rozbudowują jej dom. Rodzina Rafała odzyskuje nadzieję. Dzieci są uszczęśliwione. Tylko stryj kręci nosem - nie tak to sobie wyobrażał, nie chciał takiej jałmużny. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:08:20
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski