Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

IMPROWIZACJE WROCŁAWSKIE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1996
  • Premiera:
    1996. 05. 20
  • 105 min

Na oryginalny spektakl w reżyserii Andrzeja Wajdy składają się: "Improwizacja w Wersalu" Moliera, "Improwizacja paryska" Jeana Giraudoux i specjalnie na tę okazję napisana "Improwizacja wrocławska" Tadeusza Różewicza. Przedstawienie zainaugurowało działalność dużej sceny Teatru Polskiego we Wrocławiu po pożarze, który miał miejsce w styczniu w 1994 roku. Spłonęła wówczas cała widownia, zniszczona została scena i foyer. Teatr, odbudowany w rekordowym tempie, należy obecnie do najnowocześniejszych scen w Polsce. Spektakl Andrzeja Wajdy jest pretekstem do zademonstrowania możliwości nowej sceny i zarazem prezentacji całego zespołu aktorskiego. Jest także głosem współczesnych ludzi o kondycji, roli i miejscu tej sztuki w życiu publicznym. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

IMPROWIZACJA WERSALSKA

  • Część

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
IMPROWIZACJA W WERSALU
AutorMolier

IMPROWIZACJA PARYSKA

  • Część

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
IMPROWIZACJA PARYSKA
AutorJean Giraudoux
PrzekładMaciej Żurowski

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 05:33:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski