Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEPOSŁUSZNA MAMA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1996
  • 42 min

Wiersze dla dzieci, "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka" - pisane w latach 20. dla synka, Christophera Robina - przyniosły angielskiemu pisarzowi niesłychaną popularność. Najsławniejszy w świecie miś, mały Krzyś i cały zastęp ich przyjaciół odsunęli w cień adresowaną do dorosłych twórczość Alana Alexandra Milne'a (1882-1956), swego czasu wziętego dziennikarza, redaktora słynnego "Puncha", humorystę, autora sztuk dramatycznych i powieści. Wiersze różne w wolnym przekładzie Stanisława Barańczaka, bogato ilustrowane przez Kazimierza Wiśniaka, z muzyką Andrzeja Sikorowskiego - składają się na oryginalny w formie spektakl poetycki. Kompozytor z gitarą w ręku, rysownik przy sztalugach, znakomici krakowscy aktorzy w najróżniejszych wcieleniach, rozśpiewane, roztańczone dzieci - wspólnie kreują świat, który inspiruje wyobraźnię. Świat realny i wymyślony, widziany oczami dziecka i oczami dorosłych. Nieposłuszna mama, która wybrała się na spacer bez porozumienia z synkiem, mała Joanna, co łzami bez przerwy tryska jak fontanna, Agatka, która wpadła na herbatkę do królowej matki, misio zakompleksiony z powodu swej tuszy i inne niekonwencjonalnie postrzegane zwierzaki - są bohaterami wierszy prostych i komunikatywnych, a jednocześnie pełnych niezwykłych skojarzeń i konstatacji. W widowisku zręcznie połączono materię poetycką i fabularną, teatralną umowność i dosłowność obrazu filmowego, liryzm i humor. W inscenizacji wykorzystano wiersze: "Skrzat", "Kaszka manna", "Krzesła w moim pokoju", "Reksio", "Trzy łasiczki", "Jak stąpać po chodniku", "Na targu", "Nieposłuszna mama", "Myszka i pan doktor", "W zoo", "Misio", "Przed podwieczorkiem", "Gdybym był królem". [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NIEPOSŁUSZNA MAMA
AutorAlan Alexander Milne
PrzekładStanisław Barańczak
2017.02.11 01:29:27
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency