Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SCENY Z ŻYCIA SMOKÓW

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1996
  • 35 min

Spektakl przeniesiony do studia z Teatru Lalki i Maski "Groteska" w Krakowie, gdzie cieszył się ogromną popularnością wśród młodych widzów; zanurzenie się w bajecznie kolorowy, wesoły, przyjazny wszelkiemu stworzeniu świat baśni było dla dzieci wielką frajdą. Największym walorem widowiska są fantastyczna scenografia i kostiumy, zaprojektowane przez Edwarda Lutczyna, znanego w świecie artystę plastyka, z równym powodzeniem uprawiającego grafikę, rysunek satyryczny, plakat, scenografię czy ilustrację książkową, właśnie w książeczkach dla dzieci, które bardzo lubią ten typ wyobraźni plastycznej i poczucia humoru.
W "Scenach..." występują ogromne, trzymetrowe przytulanki. Na tle soczystej zieleni traw i leśnego runa, i pastelowej ściany drzew pląsają kolorowe postaci - złotożółty Smok Antoni w skarpetkach w zielono-czarne paski, jasnozielony Smok Wincenty i różowy Smok Zygmunta (imię w dopełniaczu przez analogię do dzwonu), Żaba, równie śliczna w "naturalnym" zielonym kostiumie w złote kropy co w czerwonej spódniczce, białych skarpetach i trampkach, pomysłowo skonstruowany Krokodyl i inne sympatyczne stwory. Wszystkim ich poczynaniom towarzyszy różnorodna stylistycznie muzyka, od klasycznej (motywy muzyczne z Piotra Czajkowskiego, Jana Sebestiana Bacha) po popularną, jak pieśń biesiadna "Sto lat", krokodyli blues, żabi rap czy szalony smok rock na finał. Wyborną oprawę muzyczną zapewniają: Włodzimierz Kiniorski grający na saksofonie tenorowym, Tadeusz Pocieszyński (gitara elektryczna), Marek Wilczyński (instrumenty perkusyjne i elektroniczne). Smoki z bajki Beaty Krupskiej są przytulne i miłe. Zupełnie nie mogą zrozumieć, dlaczego wszyscy się ich boją. Przyjaźnie nastawione do ludzi, zwłaszcza dzieci, pragną sprawiać im przyjemność, bywać na urodzinach i przyjmować gości w smoczej jamie. Wincenty, Antoni i Smok Zygmunta, którym szczególnie doskwiera samotność, wybierają się do Krakowa, by zobaczyć rodzinne miasto słynnego przodka. Po drodze przyłączają się do nich inni mieszkańcy baśniowej krainy. Razem przeżywają absurdalne przygody, wiodą ze sobą purnonsensowe dialogi. [PAT}

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SCENY Z ŻYCIA SMOKÓW
AutorBeata Krupska
2017.11.18 01:20:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl