Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZACZAROWANE JEZIORO

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1996
  • Premiera:
    1996. 06. 09
  • 42 min

Telewizyjna wersja przedstawienia zrealizowanego w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. W widowisku osnutym na motywach baletu Piotra Czajkowskiego "Jezioro Łabędzie" wykorzystano nagranie muzyki dokonane przez Państwową Orkiestrę Radiową ZSRR pod dyrekcją Wladymira Fedosejewa. Interesujący spektakl muzyczno-baletowy, z ciekawą dramaturgią, wprowadza młodych widzów w świat sztuki baletowej. Pomysł dramaturgiczny jest prosty. W teatrze trwają przygotowania do premiery baletu. Współczesna rzeczywistość teatralna i cudowny, baśniowy świat wykreowany przez tancerzy przenikają się wzajemnie, co stwarza wiele zabawnych sytuacji. Książę Zygfryd zakochuje się w pięknej królowej Odetcie, zaklętej przez złego Czarnoksiężnika, co noc wynurzającej się z jeziora. Zaklęcie przestanie działać, gdy ktoś pokocha Odettę, przysięgnie jej dozgonną miłość i dotrzyma obietnicy. Tymczasem matka Księcia wydaje huczny bal, surowo przykazując synowi, by spośród zaproszonych dam wybrał sobie żonę. Na dwór przybywa również Czarnoksiężnik, przybrawszy ludzką postać. Przyprowadza ze sobą swoją starą, złą i brzydką córkę Odylię, nadając jej na ten wieczór postać pięknej Odetty. Uszczęśiwiony książę, nieświadom podstępu, bierze Odylię za swoją ukochaną i przysięga jej wieczną miłość. Gdy spostrzega swój błąd, jest już za późno. Czarnoksiężnik triumfuje, udało mu się upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Wreszcie znalazł męża dla swojej upiornej córki i nie dopuścił do odczarowania Odetty. Książę Zygfryd szuka wyjścia z rozpaczliwej sytuacji. Odbiera czarownikowi talizman, Gwiazdę Ciemności, pozbawiając go w ten sposób magicznej mocy. Teraz zło musi ulec potędze miłości. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ZACZAROWANE JEZIORO
AutorArkadiusz Jakubik
Inspiracja
JEZIORO ŁABĘDZIE
Balet
AutorPiotr Czajkowski
2020.06.22 00:14:06
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency