Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHWILE SŁABOŚCI

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • 78 min

Utrzymany w komediowym tonie spektakl o trudzie miłości małżeńskiej, o koniecznych kompromisach i nieuniknionych wyrzeczeniach jeśli chce się ją zachować, i o tym, że warto próbować rozdmuchać iskierkę uczucia, jeśli ono wciąż się tli. Audrey i Tomy spotykają się po raz pierwszy po rozwodzie w swoim letnim domku, aby podzielić pomiędzy siebie meble. Oboje są już związani z innymi partnerami. Tom ożenił się ze Stellą, jego młodziutka żona spodziewa się dziecka, Audrey rozważa możliwość poślubienia Briana. Rozmowa w cztery oczy wytrąca byłych małżonków z równowagi. Ciągle jeszcze nie potrafią być wobec siebie obojętni, wypominają sobie dawne winy i urazy, znów kłócą się o wszystko. Zastanawiają się nawet, pół żartem, jakim cudem przeżyli ze sobą tyle lat i nie poderżnęli sobie gardeł. Każdy mebel przywołuje niemiłe wspomnienia. Audrey przyznaje się do zdrady, o której Tom nie miał pojęcia - romans z przyjacielem męża pozwolił jej uwierzyć w siebie i przetrwać, utrzymać rodzinę, aż dzieci dorosną. Tom nie może wybaczyć Audrey, że ostentacyjnie ignoruje jego drugą żonę. Wiadomość, że Stella właśnie zaczęła rodzić, przyspiesza decyzję Audrey. Pomaga byłemu mężowi wejść w rolę ojca, sama zaś postanawia niezwłocznie wyjść za mąż za wyrozumiałego, dobrego, ale śmiertelnie nudnego Briana. Dopiero interwencja dorosłej córki odwraca, zdawałoby się, ostatecznie przesądzony bieg zdarzeń. Lucy, ukochana córeczka i powiernica tatusia, wyjawia matce prawdziwy powód odejścia Toma z domu i zdradza tajemnicę jego związku ze Stellą. Szalona dziewczyna o zielonych włosach postanawia walczyć o szczęście rodziców do ostatka, nawet w dniu ślubu matki. Pomaga obojgu spojrzeć na siebie innymi oczami i dostrzec to, z czego nie zdali sobie sprawy przez 20 lat. Jej zabiegi odnoszą skutek zaskakujący nawet dla samych zainteresowanych. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CHWILE SŁABOŚCI
AutorDonald Churchill
PrzekładKlaudyna Rozhin
2017.02.11 01:30:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman