Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GRZESZKI TATUSIA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1996. 02. 17
  • 60 min

Zabawna komedia rodzinna pod oryginalnym tytułem "Tom, Dick and Helen".
W mieszkaniu młodych państwa Maddison zjawia się świeżo owdowiały ojciec Richarda. Syn i synowa są przekonani, że łzy w jego oczach są wyrazem bólu po stracie małżonki. Nic błędniejszego. Starszy pan przybył do Londynu z mocnym postanowieniem zrekompensowania sobie 30 lat przymusowej rezygnacji z uciech tego świata. Dla syna ma niemiłą wiadomość - matka wydziedziczyła go za to, że uciekł z domu "z dziwką". Harriet coraz mniej podoba się nie chciany gość. Gotowa jest nawet pożyczyć mu pieniądze, byle tylko uwolnić się od towarzystwa frywolnego teścia. Rychło nadarza się okazja, starszego pana zaprasza na kolację współtowarzyszka podróży - dziwnym trafem, jego szalik znalazł się w bagażu Sharon. Nazajutrz Richard z przerażeniem spostrzega, że ojciec wrócił do domu o czwartej nad ranem - nie sam. Ponętna Elaine, poruszona opowieściami Thomasa o pielęgnowaniu śmiertelnie chorej żony, a zwłaszcza o 3 milionach funtów, które nieboszczka miała zapisać mu w testamencie - postanawia dotrzymać mu towarzystwa nie tylko w nocy, która jest zwykłą porą jej profesjonalnej aktywności. Zjawia się też Sharon, która poprzedniego wieczoru nie zdążyła oddać właścicielowi szalika. Richard dokonuje cudów zręczności, aby jego żona nie zauważyła przewijających sie przez jej mieszkanie dam. Zanim final zwieńczy całą zwariowaną historię, widzowie będą mieli okazję śledzić jeszcze wiele zaskakujących zwrotów akcji, komicznych scen i pełnych humoru dialogów. Witalność i optymizm, radość życia niesfornego tatusia zjednują mu stopniowo sympatię otoczenia. Nawet synowa zdoła pogodzić się wreszcie z myślą, że zapewne pozostanie on w jej domu na czas bliżej nie określony. A gdy już wszyscy zaakceptują nową sytuację, w drzwiach znów stanie dama z szalikiem w ręku. Wyniosła, surowa, ale przecież nieobojętna na niekłamany urok i wdzięk nieobliczalnego starszego pana. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GRZESZKI TATUSIA
AutorSimon Moss
PrzekładHanna Baltyn
2017.02.11 01:32:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman