Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POKÓJ DO WYNAJĘCIA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • 54 min

Spektakl zrealizowany na podstawie nagrodzonej sztuki Anny Onichimowskiej: w 1994 r. "Pokój do wynajęcia" otrzymał nagrodę główną na międzynarodowym konkursie na sztukę teatralną dla dzieci, zorganizowanym przez The International Association of Lions Club, i w tym samym roku - I nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Ogólnopolski Ośrodek Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu.
Dziewięcioletni Marek, chłopiec znany z bujnej wyobraźni, zostaje w domu sam. Nagle w drzwiach staje nieznajomy. Przedstawia się jako Feliks Hipopotam, chce zobaczyć pokój do wynajęcia. Hipopotam w różowym garniturze to zjawisko przekraczające granice wyobraźni i cierpliwości dorosłych. Tata, telefonicznie wywołany z narady, jest wściekły, że syn i jego przyjaciel nie pozwalają mu pracować. Mama jest przekonana, że niesamowity gość i pomysł wynajęcia mu pokoju to wytwór nieokiełznanej fantazji syna, więc szczerze rozbawiona pozwala umieścić przybysza w pokoju gościnnym. W ogóle nikt nie chce uwierzyć, że grubas w pilotce istnieje naprawdę, ani serdeczny przyjaciel Marka, ani sympatyczny pan doktor. Hipopotam, któremu podoba się mieszkanie u miłej rodzinki, sprowadza swoje rzeczy. Olbrzymie kufry i walizy budzą sensację wśród sąsiadów. Jakby tego zamieszania było mało, swój przyjazd zapowiada babcia Marka, osoba wrażliwa i nerwowa. Cała rodzina dokonuje cudów, aby starsza pani nie stanęła oko w oko z niezwykłym gościem. Hipopotama, rzecz jasna, trudno ukryć, więc wszyscy po kolei zmyślają najróżniejsze historyjki, by wytłumaczyć dziwne rzeczy, które dzieją się w ich domu. Babcia jest coraz bardziej zaintrygowana, a piętrzące się nieporozumienia i niedomówienia rozpalają nie tylko dziecięcą wyobraźnię. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
POKÓJ DO WYNAJĘCIA
AutorAnna Onichimowska
2017.04.24 01:02:35
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman