Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻEGNAJ, KOCHANIE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1996. 11. 08
  • 61 min

Kryminał psychologiczny rozgrywający się współcześnie w Polsce. Punkt wyjścia - jak w klasycznym thrillerze: kilka osób odciętych od świata, na odludziu, w sytuacji zagrożenia. W okolicy, jak podało radio, błąka się niebezpieczny zboczeniec, wielokrotny morderca, uciekinier z zakładu psychiatrycznego. Ciągłe opady śniegu i zerwana linia telefoniczna uniemożliwiają wezwanie pomocy. Do okazałego, elegancko urządzonego domu w górach z trudem docierają właściciele. Zamierzają spędzić tu "naprawdę wesołe święta" i powitać Nowy Rok w towarzystwie młodszej siostry pani domu, Agaty, która niebawem przybędzie. Pani Marta, kobieta interesu, energiczna i despotyczna, odziedziczyła po ojcu gigantyczny majątek, którym zarządza i który wciąż pomnaża. Jej mąż Jacek, pisarz, którego nikt nie chce wydawać, bezskutecznie namawia żonę, by sfinansowała choć jedną książkę, ale Marta nigdy nie pakuje pieniędzy w inwestycje nie przynoszące zysku. Agata podróżuje, zwiedza, bawi się, z każdego miliarda potrafi zrobić milion. Na mocy testamentu ojca Marta wydziela członkom rodziny miesięczne pensje. Dotychczas ten układ zadowalał wszystkich. Teraz utarty mechanizm zaczyna szwankować, ujawniają się skrywane uczucia i konflikty. Jacka łączy z piękną szwagierką miłość nie tylko braterska. Agata ma już prawie 30 lat i chce ułożyć sobie życie na trwalszym fundamencie niż potajemny romans. Marta wydaje się dziwnie podniecona, zaaferowana sekretnymi sprawami. Upływ czasu przynosi kolejne niespodzianki - dla bohaterów i widzów. Narasta atmosfera zagrożenia. Nocą, gdy cały dom śpi, ktoś krąży pomiędzy piwnicą a kuchnią. Któregoś wieczoru do drzwi puka nieznajomy mężczyzna, który podobno zabłądził w górach i szuka noclegu... [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ŻEGNAJ, KOCHANIE
AutorMarek Rębacz
2017.02.11 01:33:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych