Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JULIO, JESTEŚ CZARUJĄCA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • 95 min

Sztuka współczesnego francuskiego komediopisarza i scenarzysty, napisana na podstawie kiedyś głośnej, dziś raczej zapomnianej powieści Williama Somerseta Maughama "Teatr". Anegdota rodem z londyńskiego środowiska teatralnego, przeniesiona na grunt francuski, zaowocowała nieco melancholijną, romantyczną komedią, nawiązującą do tradycji teatru bulwarowego w jego szlachetnej odmianie.
"Najlepsza aktorka Paryża" Julia Lambert, uwielbiana przez widzów i rozpieszczana przez najbliższych, oraz jej mąż Michał Gosselin, "najprzystojniejszy aktor w Paryżu", partner sceniczny i dyrektor teatru, przeżyli wspólnie dwadzieścia lat. Właściwie nie są już małżeństwem. Swój rozwód utrzymywali w tajemnicy, nadal są razem i - jak twierdzi Julia - są bardzo szczęśliwi, bo mają coś, co oboje mogą kochać: teatr. Jednak ich drogi coraz bardziej się rozchodzą. Wszystko wskazuje na to, że Michał jest związany z inną kobietą. Julia uwodzi dużo młodszego od siebie mężczyznę, aplikanta adwokackiego Pawła Fernois. Czy rzeczywiście go kocha, czy też gra jeszcze jedną Galateę, którą miłość obudziła do nowego życia? Dla wielkiej gwiazdy wszystko jest grą. "Ty nie istniejesz naprawdę, jesteś tylko zlepkiem ról, które grałaś" - powie jej syn Roger, zarzucając matce, że nie dostrzega różnicy między pozorem a prawdą. Wreszcie zdarzy się coś, co słynną heroinę dotknie do żywego. Michał postanawia ożenić się z długoletnią przyjaciółką, wdową po milionerze, w dodatku chce rzucić teatr, znudzony rolą "sławnej małpy". Julia ponosi więc podwójnie dotkliwą porażkę. Wspierana przez wierną przyjaciółkę, garderobianą Emmę, zaczyna walczyć - o szczęście osobiste i o karierę, o jeszcze jeden wielki sukces wspaniałej, czarującej Julii Lambert. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
JULIO, JESTEŚ CZARUJĄCA
AutorGilbert Sauvajon
PrzekładEwa Bonacka
PrzekładBarbara Molska
2017.02.11 01:34:08
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl