Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA SZKLE MALOWANE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Premiera:
    1994. 04. 04
  • Barwny, 98 min

Recenzenci pisali: "Po dwudziestu trzech latach od prapremiery "Na szkle malowane" triumfalnie powróciło na scenę"... "Udało się Krystynie Jandzie zrobić spektakl o takiej urodzie, że aż dziw bierze"... "Harmonia, prostota, szczerość, swoboda, perfekcja wykonania"... "Rzadko widuje się tak radosne aktorstwo"... "Janda zdawała sobie sprawę, że w śpiewogrze najważniejsze jest tempo akcji, prostota interpretacyjna i poczucie humoru"... Po premierze śpiewogry Ernesta Brylla i Katarzyny Gaertner w Teatrze Powszechnym w Warszawie (w lipcu 1993) jednogłośnie wyrażono zachwyt. I zdumienie, że sztuka tak "zgrana" w latach siedemdziesiątych znów mogła spodobać się widzom, którzy zgotowali zespołowi i Krystynie Jandzie - debiutującej w roli reżysera - gorącą owację. Teatr TV przedstawił telewizyjną wersję głośnej inscenizacji - jeszcze jedno artystyczne ujęcie legendy o Janosiku, który był "zbójnik wielki, lecz w kochaniu łagodny". Spektakl tworzą kolejno, niczym "na szkle" nakładane obrazki - o tym, jak się rodził, jak na rozboje chadzał, jak miłował i jak umierał. Z poetyckim językiem, stylizowanym na folklor podhalański, znakomicie współbrzmi muzyka łącząca motywy ludowe z elementami kultury pop i współczesną aranżacją. Aktorów w tańcach i śpiewaniu wspiera góralska kapela "Krywań". [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NA SZKLE MALOWANE
LibrettoErnest Bryll
MuzykaKatarzyna Gaertner
2017.02.11 01:35:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor