Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEZAWODNY SYSTEM

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Premiera:
    1994. 04. 04
  • 64 min

Klasyczna dziewiętnastowieczna farsa francuska. Georges Feydeau (1862 - 1921), syn znanego w swoim czasie pisarza Ernesta, autora m.in. poczytnego romansu "Fanny", zasłynął jako twórca popularnych fars i wodewilów, jak "Dama od Maxima", "Dudek", "Zajmij się Amelią". Również w Polsce w okresie dwudziestolecia międzywojennego ceniono jego talent komediopisarski i chętnie grywano jego sztuki. Komediofarsę "Niezawodny system" zrealizował dla Teatru TV Edward Dziewoński, reżyser specjalizujący się w tym gatunku. Sztuka Feydeau bawi i zaskakuje niecodziennymi sytuacjami. Bohaterowie wręcz prześcigają się w obmyślaniu nieprawdopodobnych intryg. Aniela Ribadier po raz drugi wkracza na "nową drogę życia". Jej świętej pamięci pierwszy małżonek pozostawił "przewodnik dla mężów pozbawionych wyobraźni", czyli spis sposobów na romanse pozamałżeńskie na wszystkich 365 dni. Obecny mąż pani Anieli znajduje jednak nowy "niezawodny system", który pozwoli mu nawiązać romans z interesującą brunetką. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NIEZAWODNY SYSTEM
Komedia
AutorGeorges Feydeau
PrzekładZofia Zawadzka

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 01:35:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor