Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PANIENKA Z POCZTY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Premiera:
    1994. 06. 15
  • 83 min

Swoje pierwsze opowiadanie "Święto" Ewa Pokas opublikowała w "Kulturze" w połowie lat siedemdziesiątych. Wtedy była jeszcze przede wszystkim aktorką. Zaczynała w Teatrze Narodowym u Adama Hanuszkiewicza, potem pracowała w Teatrze Studio u Józefa Szajny. W 1979 rozstała się ze sceną. Od dwudziestu paru lat mieszka w Paryżu. Publikuje, wystawia sztuki. W 1993 roku Teatr TV przedstawił widowisko Adama Hanuszkiewicza według jej opowiadania pt. "Fuga". Teraz ten sam reżyser przygotował spektakl "Panienka z poczty". W scenariuszu opartym na opowiadaniu Ewy Pokas wykorzystał również fragmenty "Dziewictwa" Witolda Gombrowicza.
W kameralnej opowieści o panience z pocztowego okienka pokazana jest zgrzebna, prowincjonalna rzeczywistość. Codzienne życie bohaterki jest szare i nijakie. Ale w świecie zabitym deskami dziewczyny te marzą o wielkiej i czystej miłości. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PANIENKA Z POCZTY
AutorEwa Pokas
2017.04.10 00:45:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski