Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIGDY WIĘCEJ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1989
  • Premiera:
    1990. 04. 09
  • 90 min

Psychologiczny dramat o nieuchronności przemijania i daremności przywoływania tego, co było. John Whiting (1917-63), angielski dramatopisarz i aktor, prekursor artystycznych dążeń "młodych gniewnych", ukazywał w swej twórczości egzystencjalne problemy współczesnego człowieka, jego wyobcowanie, pustkę wewnętrzną, dążenie do samozagłady. Jego pisarstwo cechuje intelektualne wyrafinowanie, mistrzowskie operowanie słowem i powoływanie do literackiej egzystencji postaci skomplikowanych i bogatych wewnętrznie, jak w głośnej sztuce "Demony", "Urodziny" czy "Marching Song". Głównymi bohaterami "Nigdy więcej" są kobieta i dwóch mężczyzn. Osiem lat temu ich drogi nagle się rozeszły. Teraz Angus zaprasza dwoje przyjaciół do swego domu na prowincji. Co nim kieruje? Wspomnienia? Tęsknota? Poczucie pustki i osamotnienia? A może chęć wskrzeszenia dawnej przyjaźni i miłości? Kiedy Benedykt i Kirsty zjawiają się w wiejskiej posiadłości Angusa, wydaje się, że przeszłość ożywa. Jednocześnie każdy z uczestników spotkania prowadzi grę, przypisując sobie i pozostałym nie zawsze właściwe role. Mija dzień, potem noc. Wywoływanie duchów przeszłości przynosi jedynie gorycz i upokorzenie. Idealizowany świat wspomnień wali się w gruzy. Ironiczną pointę do "spotkania po latach" pisze banalna, lecz prawdziwa teraźniejszość. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NIGDY WIĘCEJ
AutorJohn Whiting
PrzekładMałgorzata Semil
2021.08.28 00:16:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl