Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TERCET

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1989
  • Premiera:
    1991. 01. 17
  • 62 min

Czyste ściany podmiejskiego domku nie przyciągają zazwyczaj ciekawskich spojrzeń sąsiadów i przechodniów. Chyba, że brak za kwiecistymi firankami oznak normalnie toczącego się życia. Amelia, Laura, Elwira i Elza rosły i bawiły się w tym domu razem - cztery miłe i porządne siostry. Nie wiadomo, kiedy wyrosły, z dzieci zamieniły się w dojrzałe, dorosłe kobiety. Wciąż razem, zawsze razem, do końca już razem całe swe siły skupiając na opiece nad śmiertelnie chorą matką. Więź łącząca siostry, z początku normalna, rodzinna przerodziła się z czasem w bardzo skomplikowany emocjonalnie związek osób pełnych kompleksów, introwertycznych, gorzkich i nieszczęśliwych. Nie powychodziły za mąż, nie urodziły dzieci, po prostu nie "ułożyły" sobie życia. Ich czas oddany jest matce, choć zatarła się już granica między nadopiekuńczością a świadomym znęcaniem się nad staruszką. Odgrywają przed sobą wystudiowane pozy i gesty, rzadko pozwalając sobie na chwile wspólnych marzeń. Gdyby przeszłość mogła wrócić... Bo od kiedy to się zaczęło? Może wtedy, kiedy odeszła z domu Elwira? Odebrała Laurze narzeczonego, "stoczyła się na bruk" i została przez rodzinę odepchnięta. Może to wina egoistycznej matki, a może Laury, po tym wszystkim zgorzkniałej i zaciętej, dręczącej siostry swoją apodyktycznością i bezwzględnością? Cztery kobiety, cztery wspaniałe role i głębokie studium psychologiczne na temat lęku, oziębłości, samotności, kompleksu, naturalnego odruchu i choroby. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
TERCET
AutorAlfredo Arias
AutorKado Kostzer
PrzekładPiotr Szymanowski
2017.02.11 01:40:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl