Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DWOJE NA HUŚTAWCE

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1976
 • Premiera:
  1976. 12. 06
 • Barwny, 95 min

Melodramat znany między innymi ze słynnej filmowej realizacji. Jest to historia uczucia dwojga samotnych, gorzko doświadczonych ludzi. On po rozstaniu z żoną szuka dla siebie miejsca. Nieśmiało, lecz skutecznie nawiązuje znajomość z Gizelą, też samotną po rozstaniu z dotychczasowym partnerem, niemogącą zrealizować się zawodowo. Akcja sztuki dzieje się od września do maja. W tym czasie kochankowie raz przeżywają wielkie uniesienia, raz rozczarowania. Między nimi ciągle stoi żona Raiana. Gizela jest o nią zazdrosna i to uczucie doprowadza do rozstania się kochanków. Na pożegnanie wyznają sobie miłość, lecz każde wraca do swojego świata. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DWOJE NA HUŚTAWCE
Dramat
AutorWilliam Gibson
PrzekładKazimierz Piotrowski
PrzekładBronisław Zieliński

Nagrody
schowaj

 • 1977
  Olsztyn (Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej)-Nagroda za kreacje aktorskie

Patrz także:
schowaj

2021.03.10 00:08:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych