Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAJĄK

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Premiera:
    1995. 11. 22
  • Barwny, 61 min

Adaptacja opowiadania Hansa Eversa, popularnego w latach międzywojennych niemieckiego autora "opowieści z dreszczykiem". W pokoju nr 7, w hoteliku "Stevens" powiesiło się trzech kolejnych lokatorów. We wszystkich wypadkach śmierć nastąpiła w piątek dokładnie między 5 a 6 po południu. Zwłoki wisiały na haku wbitym w futrynę okna. Policja nie potrafi znaleźć przyczyny tajemniczych zgonów. Na jej trop wpada student drugiego roku medycyny Richard Bracquemont. Twierdzi on, że być może kluczem do rozwiązania zagadki jest fragment "Apokalipsy św. Jana". Komisarz policji zgadza się, by Richard zamieszkał jakiś czas w pokoju nr 7 na koszt komisariatu. Ma nadzieję, że w ten sposób dowie się wreszcie, dlaczego umierają tu ludzie. Przez pierwszy tydzień Richard nie zauważa nic niezwykłego. Wkrótce jednak uwagę młodzieńca przykuwa piękna i tajemnicza dziewczyna, którą dostrzega w oknie budynku po przeciwległej stronie ulicy. Jego fascynacja nieznajomą stopniowo rośnie, niepostrzeżenie przekształcając się w obsesję. Richard zaczyna rozumieć, że jedyną drogą do zdobycia Clarimonde jest wbity w okienną futrynę hak...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PAJĄK
AutorHanns Heinz Evers
PrzekładJan Lichański
2023.01.18 00:24:23
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.