Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIŁOŚCI

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2004
  • Premiera:
    2004. 06. 06
  • Barwny, 60 min

Sześć dni w tygodniu, to jest dwadzieścia cztery razy miesięcznie, pomnożyć przez dwanaście. I tak przez kilka lat. Ponad tysiąc dni spędzonych w obcych domach! Może trochę mniej, bo trzeba odjąć końcówki ciąż...
Sabina ma wprawdzie maturę, ale nie udało się jej znaleźć stałej, odpowiadającej wykształceniu pracy. Zajmuje się sprzątaniem. Ma trzech synów, czwarty - kobieta jest pewna, że to chłopiec - w drodze. Ma też na utrzymaniu męża; bezrobotnego wałkonia, który do południa odsypia wczorajsze pijaństwa, potem, znękany kacem, tłucze żonę, a wieczorem brutalnie domaga się od niej spełniania małżeńskich powinności. Sabina, choć już chyba straciła nadzieję na odmianę losu, dzielnie stawia czoło wszelkim przeciwnościom. Nie załamuje się, nie skarży, nie narzeka. Musi przecież pracować, by ubrać i nakarmić dzieci. Jest baczną obserwatorką. Dzięki temu widzowie mogą poznać inne kobiety, które Sabina spotyka na swej drodze i które także przeżywają rozmaite rozterki, kłopoty i dramaty.
Znajoma z windy, matka bliźniąt, całe dnie spędza z maluchami. Spacer, potem zajęcia domowe: gotowanie, sprzątanie, pranie. Małżonek późno wraca z pracy. Jest miły i troskliwy - nie taki jak Sabinowy bęcwał. Już w progu pyta, czy wszystko w porządku, jak się czują dzieci i co będzie na obiad? Na tym, niestety, wyczerpuje potrzebę konwersacji i znika w drugim pokoju. Wśród mieszkańców mrówkowca jest też starsze małżeństwo spełniające się w nieustannych sprzeczkach, swarach i wzajemnych złośliwościach. Choć mieszka drzwi w drzwi z Sabiną, przez lata nie utrzymywało z sąsiadką żadnych kontaktów. Znacznie bardziej rozmowna jest chlebodawczyni Sabiny, matka trzech córek pobierających prywatne lekcje angielskiego i żywo dyskutujących o wyższości wakacji na Krecie nad wyprawą na Cypr, bądź odwrotnie. Pani doktorowa traktuje sprzątaczkę przyjaźnie, choć starannie akcentuje obowiązujący między nimi dystans. Przepracowanemu panu doktorowi nie chce się na ogół rozmawiać ani z pomocą domową, ani z panią domu. Niewiele słów słychać także w sąsiedniej willi, ale owo milczenie podszyte jest burzą namiętności: matkę zamężnej córki trawi coraz silniejszy afekt do zięcia. Kiedy dziewczyna poroni, sytuacja stanie się jeszcze bardziej nie do zniesienia.
Kobiety szczęśliwe i nieszczęśliwe, kochane i niekochane, przeżywające miłość, jej pozory, bądź jej bolesny brak, są bohaterkami telewizyjnej adaptacji czterech opowiadań Olgi Tokarczuk, głośnej pisarki młodszego pokolenia, finalistki Nagrody Nike 2002. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GRA NA WIELU BĘBENKACH
AutorOlga Tokarczuk
2024.03.01 00:48:33
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.