Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

COŚ Z FREUDA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1967
  • Czarno-biały, 41 min

Komedia. Wzięty psychiatra próbuje wyleczyć pacjenta z przykrej przypadłości zbliżonej do rozdwojenia jaźni. Niepozorny i nieśmiały mężczyzna przeobraża się na widok pięknej kobiety w przebojowego supermana, któremu żadna nie jest w stanie się oprzeć. Problem w tym, że zdobywa je nie on sam, tylko ten drugi, wychodzący z niego. Po wielu eksperymentach, w które psychiatra wciąga też swoją żonę, leczenie odnosi skutek: młody człowiek pokonuje swoje drugie wcielenie i potrafi sam zdobywać kobiety, chociaż one wciąż tęsknią za powierzchownością tamtego. Na tym jednak sprawa się nie kończy. Po krótkim czasie lekarza odwiedza wykończony i zmaltretowany osiłek - "drugie ja" dotychczasowego pacjenta. Odkąd każdy z nich żyje osobno, przestali się uzupełniać i teraz obaj gonią wszystkie kobiety po mieście, a on jest Całkowicie wyczerpany i ma ochotę je udusić. Zachwyconego psychiatrę czeka kolejna seria eksperymentów. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
COŚ Z FREUDA
AutorTadeusz Kwiatkowski
2017.02.11 01:48:27
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman