Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PO TAMTEJ STRONIE ŚWIEC

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1978
  • Premiera:
    1979. 01. 15
  • Barwny, 66 min

Gestapo więzi polskiego przywódcę politycznego - Czako, człowieka o niezwykłej estymie i sile charakteru. Dowódca gestapo zaintrygowany jest niezłomną postawą więźnia, w obliczu beznadziejnej sytuacji i okrutnego traktowania. Usiłuje osłabić jego morale, wciągając go w filozoficzne dysputy. W Boże Narodzenie zwalnia go do domu na przepustkę, licząc na to, że Czako nie wróci, ucieknie i tym samym postawi się wobec rodaków w moralnie dwuznacznej sytuacji. Uczestnicy wieczerzy wigilijnej nie dowierzają Czako, gdy ten deklaruje chęć powrotu do więzienia. Tymczasem gestapowiec widzi w marzeniach moment schwytania poszukiwanego przywódcy podziemia. Jego zdumienie i rozczarowanie jest ogromne, gdy o wyznaczonej porze Czako oddaje się w ręce swoich oprawców. {TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PO TAMTEJ STRONIE ŚWIEC
AutorStanisław Grochowiak
2020.09.21 00:35:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl