Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻEGNAJ JUDASZU

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2004
 • Premiera:
  2005. 11. 13
 • Barwny, 66 min

  Przedstawienie dyplomowe studentów Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie.

W opuszczonej sali gimnastycznej spotykają się trzej przedstawiciele tajnej organizacji, komisarz policji i jego zastępca oraz dziewczyna. Judasz, obarczony złą sławą swego biblijnego imienia, staje pomiędzy dwiema grupami ludzi, niby zwalczających się, ale stosujących te same metody. Sztuka opowiada o sprawie współczesnego człowieka próbującego wymknąć się przeznaczeniu, stawia problem funkcjonowania w świecie przemocy takich wartości jak przyjaźń, lojalność i miłość. Wewnętrzne porachunki organizacji terrorystycznej zostają wykorzystane do ukazania życia jako pasma ciągłej i bezwzględnej walki o byt, redukującej człowieka do funkcji aktora, przyjmującego narzucone przez sytuację role. Sztuka wzorowana na biblijnej opowieści przedstawia historię człowieka, który chcąc pozostać wierny wobec sprawy, w końcu ją zdradza, uwiarygadniając w ten sposób podejrzenia konspiratorów, oskarżających go bezpodstawnie o współpracę z władzami.
Spektakl został zaprezentowany podczas XXI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w kwietniu 2003 r. Eliza Borowska otrzymała na nim I nagrodę za rolę Młodziutkiej Bladej, Marcin Bosak został wyróżniony za rolę Judasza, zaś Nikodemowi Kasprowiczowi przyznano wyróżnienie Marszałka Województwa Łódzkiego za rolę Komisarza.[TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ŻEGNAJ JUDASZU
Dramat
AutorIreneusz Iredyński

Patrz także:
schowaj

 • 1980
  Spektakl telewizyjny / Ireneusz Iredyński / Jolanta Słobodzian
2017.02.11 01:58:20
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego