Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOLĘDA WIGILIJNA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1993
  • Barwny, 65 min

Klasyczna powieść Karola Dickensa "Opowieść wigilijna" wielokrotnie inspirowała reżyserów filmowych i teatralnych. Jej bohater, stary skąpiec Scrooge, żyje zamknięty we własnym świecie, gromadząc dobra. Nieustannie zajęty pomnażaniem majątku nie zauważa, że nadchodzi Boże Narodzenie, że ludzie wokół, serdeczni wobec siebie, chcieliby, aby także zrzędliwemu i odpychającemu skąpcowi dane było zakosztować cudownej atmosfery świąt. Ale Scrooge gardzi biedakami, nie potrzebuje ich towarzystwa. W noc wigilijną odwiedzają go goście - duchy z przeszłości i przyszłości. Z nimi Scrooge udaje się na niezwykłą wyprawę, z której wróci odmieniony.
Muzyczna opowieść, przeznaczona do rodzinnego oglądania, znakomicie podkreśla świąteczny nastrój.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA
Powieść
AutorCharles Dickens

Varia
pokaż

2023.01.18 00:32:44
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.