Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GŻDACZ I INNI

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1972
  • Barwny, 26 min

Widowisko Macieja Wojtyszki przedstawia bajkowy świat tajemniczych stworków, a w nim przygody Gżdacza i Viceversów Dzikich. Wieńczysław Gliński opowiada dzieciom historię małego Gżdacza, który przedostał się ze swojego świata do naszego i tu spotkał chłopca, który zgubił się w lesie. Wesoły Gżdacz pomaga płaczącemu dziecku odszukać mamę i pokornie wraca do swego kosmosu, gdzie mama Gżdaczowa bardzo się o niego niepokoiła.
Historia nowych leśnych zwierzątek fumów turystycznych. Głównym zajęciem fumów jest wypoczywanie. Poza tym wędrują utartymi szlakami i żywią się jajami ugotowanymi na twardo i konserwami.
Historia Viceversów Dzikich mieszkających w lustrach. Stworki te chowają się zazwyczaj przed ludźmi, pokazując się jedynie tym, którzy podziwiają swe odbicie zbyt długo. Aktor opowiada dzieciom przygody pewnego Viceversa, dzięki któremu zły król stał się dobry dla swych poddanych, co uczczono ustanowieniem Święta Wielkiego Odbicia. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 00:36:18
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor