Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DAILY SOUP

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2012
  • Premiera:
    2012. 05. 14
  • Barwny, 86 min

    Bezpośrednia transmisja spektaklu prezentowanego w ramach poniedziałkowego Teatru Telewizji w TVP 1.

Sztuka w oryginalny sposób pokazuje codzienność współczesnej trzypokoleniowej rodziny. Codzienność, na jaką składają się wspólne obiady, rozmowy, większe i mniejsze kłótnie, telewizyjne seriale. Skojarzenie z serialem nie jest przypadkowe. Już sam tytuł "Daily Soup" brzmi prawie jak daily soap -opera mydlana.
Telenowelę oglądają Babka (Danuta Szafarska) i matka (Halina Skoczyńska). Czas odmierzają według emisji kolejnego odcinka i w ten sposób choć na chwilę odrywają się od własnego, monotonnego życia. Ojciec (Janusz Gajos) próbuje odnaleźć w domu chwilę wytchnienia. Córkę (Anna Grycewicz) uwierają relacje z rodzicami. Ma za to bliski kontakt z Babką i tylko przed nią potrafi się otworzyć.
Niezabliźnione rany z przeszłości, lęki, kompleksy i emocjonalne szantaże, samotność i tajemnice tworzą właściwą treść życia codziennego bohaterów sztuki. To swoiste studium polskiej rodziny, miejscami zabawne, ironiczne, groteskowe, ale i tragiczne w swoim wymiarze. Pod zewnętrzną warstwą bezpiecznej "codzienności"kryją się niewyjaśnione sprawy z przeszłości, wzajemne pretensje, trudne relacje rodzinne.
Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji spektakl został zrealizowany w modelu Second Screen. Niezwykłość tej innowacji polegała na większej interakcji widza z tym, co dzieje się na ekranie. Widz oglądający "Daily Soup" za pomocą laptopa, tabletu czy też smartfona, nie przerywając spektaklu, mógł śledzić obraz jednej z czerech kamer. Tym samym obraz z urządzeń mobilnych był uzupełnieniem tego w jakości HD. Za pomocą jednego kliknięcia internauci i widzowie oglądający spektakl na urządzeniach mobilnych mieli szansę zmienić plan oraz kamerę, z której chcieli oglądać daną scenę.
W trakcie transmisji wirtualni widzowie dzięki rozwiązaniu Quad - mogli obejrzeć spektakl jednocześnie ze wszystkich czterech kamer. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DAILY SOUP
Dramat
AutorAmanita Muskaria (pseud.)
2017.02.11 02:13:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman