Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FAZA DELTA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2012
  • Premiera:
    2012. 06. 13
  • Barwny, 72 min

    Internetowa transmisja przedstawienia zrealizowanego przez warszawski Teatr Powszechny. Spektakl dystrybuowany wyłącznie w Internecie w portalu Kinoplex.

"Faza delta" to tragifarsa o kibolach. Jest śmieszna i dowcipna, ale im bardziej śmieszy, tym jest groźniejsza.
Trzech chłopaków z osiedla kocha piłkę nożną. Umawiają się na wspólną sobotnią imprezę. Ma być tak jak zwykle - wesoło i odjazdowo. Będzie alkohol, będzie też miejscowa femme fatale, a w którymś momencie dla uatrakcyjnienia imprezy ktoś wyjmie z tylnej kieszeni spodni dopalacze-umilacze. Ponura rzeczywistość zamieni się w weekendową kolorową bajkę. I tak tytułowa, upragniona przez bohaterów Faza delta trwa aż do poranka, kiedy to do drzwi wszystkich trzech imprezowiczów zajrzy policja i na posterunku zmusi ich do przeprowadzenia rekonstrukcji zdarzeń. Dopiero podczas jej trwania, sobotni imprezowicze odkrywają, że kolorowy film z wczorajszej nocy jest również zapisem dokonanej przez nich zbrodni. Pytanie tylko, czy ktokolwiek z nich zdolny jest do odczucia "moralnego niepokoju" z powodu popełnionej zbrodni? Czy też każdy z nich pozostanie w swojej "fazie delta", a więc permanentnej ucieczce przed odpowiedzialnością, samoświadomością i poczuciem winy?
Przedstawienie jest dynamicznie i dowcipnie. Śmiejemy się z kiboli i dresiarzy, tych samych, których spotykamy na autobusowych przystankach, w tramwajach, na ulicach miast albo na piłkarskich stadionach. W spektaklu mogą nas śmieszyć, ale w życiu omijamy ich szerokim łukiem. Czy to jest również nasz problem? Czy jest to tylko nie zagrażająca nam, odległa społecznie patologia? Niestety, jak się okazuje, ani bezpieczna, ani też odległa...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
FAZA DELTA
AutorRadosław Paczocha
2017.02.11 02:13:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor