Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JURY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1995. 02. 27
  • Barwny, 68 min

W 1994 r. Juliusz Machulski - jeden z najbardziej kasowych polskich reżyserów filmowych lat osiemdziesiątych, twórca takich przebojów, jak "Vabank" i "Vabank II", napisał sztukę i sam wystawił ją w Teatrze TV. Znany z satyrycznego "zacięcia" autor "Deja vu" niedaleko odszedł od swych upodobań. "Jury" jest bowiem komedią, choć - co u Machulskiego rzadkie - pełną politycznych aluzji i odniesień. Autor wykazał się też sporym refleksem i wyczuciem rynku, o czym świadczy temat utworu - denominacja.
W ministerialnym gabinecie spotykają się przedstawiciele "znaczących sił politycznych". Wspólnie mają zdecydować, które wizerunki wielkich Polaków powinny się znaleźć na nowych banknotach. Padają różne propozycje. Jednak pomimo zażartej wymiany argumentów żadna ze znanych postaci historycznych nie uzyskuje pełnej akceptacji. Brak "consensusu" głównych "opcji politycznych" nie stanowi wszakże specjalnego problemu. Faktyczne decyzje i tak zapadają zupełnie gdzie indziej... [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
JURY
AutorJuliusz Machulski
2017.02.11 01:20:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor