Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRÓLOWA CHŁODU

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2001
  • Premiera:
    2001. 03. 26
  • Barwny, 37 min

Współczesny spektakl dla młodzieży, którego scenariusz zainspirowała słynna baśń Hansa Christiana Andersena pt. "Królowa śniegu". Głównymi bohaterami przedstawienia Mularuka są sympatyzujący ze sobą nastolatkowie Kay i Gerda. Pewnego dnia Kay zostaje ciężko pobity przez trzech wygolonych na łyso zbirów. Chłopiec zapada w śpiączkę. We śnie przenosi się do krainy tytułowej Królowej Chłodu, która koniecznie chce zatrzymać go przy sobie. W tym samym czasie w szpitalu toczy się walka o życie chłopca. Wstrząśnięta Gerda nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Zamyka się w sobie, opryskliwie odnosi się do babci. Ta, widząc cierpienie wnuczki, usiłuje jej pomóc. Zna bowiem doskonale metody działania Królowej. Wszak przed laty zabrała do krainy śmierci dziadka. Babcia, niegdyś malarka, długo nie mogła się pozbierać po stracie męża, zupełnie zarzuciła twórczość. "Wróciła do życia" dzięki Gerdzie. Teraz role się odwróciły. Babcia podsuwa dziewczynce baśń Andersena o królowej śniegu. To tam - według niej - trzeba szukać sposobu na uratowanie Kaya. Tymczasem chłopiec coraz gorzej czuje się w pałacu Królowej Chłodu. Chce wrócić do świata, lecz jest zbyt słaby. Czy Gerda zdoła mu pomóc? [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KRÓLOWA CHŁODU
AutorRadosław Figura
Inspiracja
KRÓLOWA ŚNIEGU
Baśń
AutorHans Christian Andersen
2024.03.01 00:31:47
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.