Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAJĘCZYNA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • 73 min

Sensacyjna sztuka współczesnego polskiego autora, który dał się już poznać widzom Teatru TV jako twórca komedii z gatunku tzw. czarnego humoru pt.: "Ciemno". Bohaterką tego spektaklu jest dziennikarka telewizyjna. Wraca właśnie do Polski po trzyletnim pobycie w Stanach Zjednoczonych. Pracowała tam w swoim zawodzie, w kraju ma nadzieje kontynuować karierę w macierzystej redakcji. Na razie absorbują ją jednak problemy rodzinne. Młodsza siostra, którą od dziecka wychowywała, chce wyprowadzić się z ich wspólnego, luksusowego apartamentu do mieszkania, które ponoć wynajęła wspólnie z koleżanką. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna uwikłała się w bardzo niebezpieczne związki. Joanna wraca do domu w strasznym stanie. Oświadcza, że zabiła mężczyznę, który znęcał się nad nią. Nie pozwala zawiadomić policji, choć siostra tłumaczy, że było to przecież działanie w obronie własnej. Nie zna nazwiska ofiary, był jednym z klientów agencji towarzyskiej, w której pracuje. Halina wzywa na pomoc Borysa, kolegę redakcyjnego i przyjaciela z dawnych lat. Równocześnie słyszy w telewizji wiadomość, że znaleziono ciało Andrzeja Rostowicza, dyrektora II programu, którego widziano ostatnio w towarzystwie młodej kobiety. Halina kojarzy fakty, ale nie ma dowodów na potwierdzenie swoich podejrzeń. Borys umawia ją na spotkanie w agencji detektywistycznej. Gdy redaktor Iwańska wraca do domu, zastaje mieszkanie doszczętnie splądrowane. Joanna nie żyje. Do akcji wkracza policja. Szalak z prywatnej agencji uprzedza, że sprawa stała się wyjątkowo trudna. Prawie na pewno zamordowany przez Asię mężczyzna był grubą rybą z telewizji i wielu osobom będzie zależało na tym, by nikt nigdy nie dowiedział się, dlaczego ona jego zabiła i dlaczego ją zabito. Halina próbuje zrozumieć, co popchnęło jej siostrę, ładną, inteligentną dziewczynę, do prostytucji. Magda, koleżanka z uczelni, potem z agencji, wyjaśnia bez ogródek - najpierw robiły to z ciekawości, później dla zabawy, wreszcie dla pieniędzy. Aśka, zwana "królową Sejmu" brała "za numer" 500 zielonych, a ponieważ klienci wyrywali ją sobie, zarabiała krocie. Bała się jednego, ale jego boi się połowa miasta, a druga połowa z nim trzyma... Halina czuje, że otacza ją obrzydliwa pajęczyna układów i zależności. Tkwi w nich również jej dobry przyjaciel, który uprzedza, że następną ofiarą może być ona sama. Halina Iwańska postanawia jednak dociec prawdy. Obmyśla intrygę, która ma ją doprowadzić do morderców Joasi. Podejmuje niebezpieczna grę, którą ktoś jeszcze przypłaci życiem. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PAJĘCZYNA
AutorMarek Rębacz
2017.04.09 00:56:13
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych