Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ANKA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Premiera:
    1998. 10. 16
  • Barwny, 35 min

W domu Anki pojawia się szukający noclegu chłopak. Zbuntowany przeciwko całemu światu Janek wciąż ucieka, nie mogąc pogodzić się z samotnością w swoim rozbitym domu. Matka ułożyła sobie życie z innym mężczyzną, a ojciec zniknął, zostawiając synowi na pamiątkę zegarek. Był on zawsze dla Janka symbolem więzi z nieobecnym tatą. Pewnego dnia zegarek w niewiadomych okolicznościach zginął. Po latach, na wakacyjnym obozie Janek zauważa swój zegarek u małego chłopca. W końcu wyjaśnia się, że jest to jego przyrodni brat. Janek czuje się oszukany i jeszcze bardziej samotny. Dopiero pod wpływem Anki przełamuje zawziętość i złość. Pokonując negatywne uczucia, uczy się otwartości. I wreszcie znajduje to, za czym tęsknił - bliskość drugiego człowieka, miłość małego brata i przyjaźń Anki. Psychologiczno-obyczajowe widowisko do oglądania rodzinnego, napisane i zrealizowane dowcipnie i lekko. Przyjęta konwencja przełamuje "mały realizm" klimatem niemal hrabalowskim. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ANKA
AutorJanusz Domagalik

Varia
pokaż

2022.05.21 05:32:23
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski