Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICA ZWYCZAJNEGO DOMU

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2000
  • Premiera:
    2002. 09. 06
  • Barwny, 41 min

Podstawą spektaklu stał się scenariusz Stanisława Grabowskiego pt. "Pogotowie Puszek", w 2000 roku nagrodzony w konkursie na utwór dramatyczny, organizowany corocznie przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Rzecz dzieje się współcześnie na jednym z warszawskich blokowisk, w ostatnim dniu wakacji. W domu, gdzie mieszkają Filip i jego przyjaciel Marek, na tablicy informacyjnej wczesnym rankiem pojawia się szokujące ogłoszenie - do godziny 21.00 należy zostawić w windzie kopertę z 2000 złotych, w przeciwnym razie o 22.00 budynek wyleci w powietrze. Dwaj dwunastolatkowie gorączkowo zastanawiają się, co robić. Jeśli to tylko głupi żart, a oni zawiadomią policję o bombie, której nie ma, będzie afera. Jeżeli zaś groźba jest poważna i sami znajdą bombę, staną się bohaterami dnia i będą o nich mówić i pisać wszystkie media. Dorośli wyszli już do pracy, dozorcy nie ma w domu, zaprzyjaźnionego policjanta Waldka również. Chłopcy postanawiają działać na własną rękę. Mają kilkanaście godzin na rozwikłanie tajemniczej sprawy. Zaczynają od przeszukania piwnic i strychu, niechcący płosząc sąsiada rówieśnika i panią od polskiego. W piwnicy znajdują pomieszczenie, gdzie ćwiczył ze swoją kapelą Adam, 16-letni chłopak, który niedawno popełnił samobójstwo, skacząc z dachu wieżowca. Tragiczna śmierć młodego muzyka wciąż jest dręczącym wspomnieniem - dla jego rodziców, dla Filipa i innych mieszkańców bloku, dla dziewczyny, która była wówczas z Adamem na dachu i od tamtej chwili nie odezwała się ani słowem. Chłopcy, którzy pukają do kolejnych drzwi i poznają różnych, czasem bardzo dziwnych lokatorów domu, zwracają się o pomoc również do niej. Ewa całymi dniami tkwi na balkonie, mogła więc zauważyć kogoś lub coś podejrzanego. Dziewczyna w odpowiedzi pisze jedno słowo: dach. Tymczasem na tablicy ogłoszeń pojawiają się kolejne kartki. Jedna zawiera informację o koncercie na dachu dla uczczenia pamięci Adama, przez fanów zwanego Bananem. Druga przynosi ostrzeżenie skierowane wprost do młodych detektywów, aby nie szukali bomby i nie zawiadamiali policji, bo ładunek eksploduje wcześniej. Filip i Marek wyciągają wniosek, że terrorysta mieszka w ich bloku, dlatego wie o każdym ich ruchu. A skoro jest to ktoś znajomy, może uda się go rozszyfrować, porównując charakter pisma na ulotce i w pamiętniku Gośki, gdzie wpisali się wszyscy mieszkańcy domu. Z pożyczonym od koleżanki pamiętnikiem chłopcy udają się do sąsiadki dziennikarki. Zjawia się także młody policjant Waldek. Śledztwo nabiera tempa. Wkrótce sprawa przybiera zaskakujący obrót. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
POGOTOWIE PUSZEK
AutorStanisław Grabowski
2018.07.16 23:54:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl