Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYSYPISKO

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 9' 17"

Etiuda filmowa, której bohaterką jest młoda dziewczyna. Żyje z tego, co znajdzie na wysypisku położonym niedaleko jej wsi Radosty, w województwie warmińsko - mazurskim. To jedyne źródło utrzymania bohaterki, która zaledwie ma ukończoną szkołę podstawową. Mieszka w podupadającym gospodarstwie wraz z dwojgiem dzieci, 4 - letnią córką i 2 - letnim synem, oraz matką, ojcem i narzeczonym. Nie narzeka na biedę. Dopóki jest w okolicy zwałka śmieci, da się przeżyć. Ale na nią i kilkadziesiąt innych osób jej podobnych pada blady strach, kiedy pojawiają się plotki o zamknięciu wysypiska. Mijają trzy lata. Młoda kobieta ponownie występuje przed kamerą. Nie wie co się stało z jej towarzyszami niedoli od śmieci, kiedy stracili "pewne" źródło dochodu. Jej było bardzo ciężko, załamała się. Teraz pragnie tylko lepszego losu dla swych dzieci, żeby skończyły szkołę. A gdyby nagle otworzyli nowe wysypisko, ona poszłaby tam od razu, bez wahania. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:17:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman