Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BUMERANG

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1980
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 21 min

  Lokacje: Warszawa (m.in. Dworzec Centralny).

  Etiuda dyplomowa zrealizowana na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Więźniowie pod nadzorem milicjantów pracują na hałdach węgla. Dwóch więźniów wszczyna bójkę. Policjant stara się ich rozdzielić przy pomocy innych więźniów. Dwaj z nich - Waldek i Jurek korzystają z okazji i przy pomocy pracownika kolei uciekają. Nikt ze starych znajomych nie chce im pomóc. Lituje się nad nimi mechanik 'Gigant', prowadzący legalny warsztat samochodowy a tak naprawdę 'dziuplę'. Odsyła ich na nocleg do swojej siostry. W nocy Waldek opowiada Jurkowi jak trafił do więzienia mimo swej niewinności (nie chciał się ożenić z dziewczyną, która była z nim w ciąży - wtedy ona oskarżyła go o gwałt). Następnego ranka "Giganta" odwiedza milicjant i dopytuje o Waldka i Jurka. Gigant nie wydaje kolegów ale milicjant sprytnie podchodzi małoletniego Olesia (syn Giganta albo jego siostry) a ten nieświadom sytuacji prowadzi go do 'wujków'. Milicjant ujmuje mężczyzn którzy wracają do pracy na hałdy węgla.

Zobacz film
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
UCIEC JAK NAJDALEJ
Opowiadanie
AutorAndrzej Wydmiński
Pierwowzór
ZBIEG
Opowiadanie
AutorMarek Hłasko

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 05:28:19
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl