Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JADĘ DO CIEBIE, AGNIESZKO

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 17 min

Portret starszej pani mieszkającej w Częstochowie, tryskającej życiowym optymizmem i życzliwością, która mimo swych 94 lat postanowiła wyruszyć na ślub swojej wnuczki do odległego Salzburga. Studiuje mapę, wyrabia paszport, szyje odświętną sukienkę, jeszcze tylko ostatnie lekarskie badanie i wyrusza w blisko 800-kilometrową podróż...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Wrocław (Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN)-Złota KANewka
 • 2006
  Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty")-Wyróżnienie w kategorii filmów dokumentalnych
 • 2006
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema")-Wyróżnienie
 • 2006
  Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka")-Grand Prix
  za "podjęcie zdawałoby się nieatrakcyjnego tematu - starości, choroby i niedołęstwa, oraz przedstawienie go w ciepły, bezpretensjonalny i dowcipny sposób. Bez patosu, ale i przede wszystkim bez nudziarstwa"
 • 2007
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
2018.11.05 00:08:00
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski