Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Bogusław Hubicki

Bogusław Hubicki
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1937
  Data urodzenia
  Skałat na Podolu
 • 1961
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi
 • 1992. 08. 15
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Komunalnym Północnym na Wólce Węglowej (kwatera T-XXIX-20-1-9)

Właściwie: Bogusław Czesław Korczak de Hubice Hubicki.
Aktor. Po ukończeniu studiów został zaangażowany do Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu. Następnie przeniósł się na Wybrzeże i w latach 1962-64 występował w Teatrze Wybrzeże. W latach 1964-69 był aktorem Teatru im. Węgierki w Białymstoku. W latach 1969-70 był w zespole Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie, w latach 1970-79 występował na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy, z wyjątkiem lat 1971-72, kiedy grał w Teatrze Śląskim im. Wyspiańskiego w Katowicach. W latach 1979-80 był zaangażowany w Teatrze Współczesnym im. Wiercińskiego we Wrocławiu. W latach 1980-83 ponownie występował w Katowicach. Wróciwszy do Warszawy, zaangażował się do Teatru Na Targówku (1983-85). Następnie, w latach 1985-87 był w zespole Teatru Dramatycznego. Na sezon 1987/88 wrócił do Teatru Rampa na Targówku. Od 1985 współpracował z Centrum Edukacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Gdańsku, od 1987 aż do śmierci działał w Zespole Edukacji Teatralnej przy Warszawskim Ośrodku Kultury. Był wykonawcą, reżyserem, autorem scenariuszy spektakli edukacyjnych, z którymi docierał do najmniejszych i najdalszych zakątków kraju.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.02.16 00:48:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman