Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Tadeusz Kwiatkowski

Również jako: Noel Randon (pseud.)

 
zwiń

 • 1920. 05. 04
  Data urodzenia
  Kraków
 • 1957
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1965
  Odznaczenie
  Złota Odznaka m. Krakowa
 • 1966
  Nagroda
  nagroda literacka m. Krakowa
 • 1972
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1987
  Nagroda
  nagroda Ministra Kultury i Sztuki I stopnia
 • 2000
  Odznaczenie
  Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski "w uznaniu wybitnych zasług dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy twórczej" (11.11)
 • 2007. 03. 07
  Data śmierci
  Kraków

Prozaik, satyryk, scenarzysta, autor sztuk scenicznych i tekstów estradowych, książek dla dzieci i młodzieży. Debiutował w 1937. W 1938 podjął studia z zakresu filologii polskiej i historii sztuki na UJ. W tymże roku został słuchaczem szkoły teatralnej Studio 39 prowadzonej przez Tadeusza Kudlińskiego i Wiesława Góreckiego. W czasie wojny kontynuował studia na tajnym UJ, brał udział w życiu literackim i teatralnym, m. in. współpracował z podziemnym Teatrem Rapsodycznym Mieczysława Kotlarczyka. Po wojnie współpracował z pismami wydawanymi w Krakowie, pracował też jako kierownik literacki w teatrach krakowskich. W 1960 był współzałożycielem kabaretu "Jama Michalikowa".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.01.11 00:14:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski