Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Kazimierz Kubicki

Kazimierz Kubicki

 
zwiń

 • 1907. 07. 22
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1955
  Egzamin eksternistyczny
  aktorski; Kraków (28.09)
 • 1969. 01. 27
  Data śmierci
  Łódź

Aktor. Po ukończeniu gimnazjum, w 1925 uczęszczał na kurs instruktorów teatrów amatorskich prowadzony przez uniwersytet ludowy w Szycach pod Krakowem, następnie do 1928 pracował jako instruktor teatralny w województwie nowogródzkim. W latach 1928-39, odbywając służbę wojskową, prowadzil teatr żołnierski w Lidzie. W 1930 zamieszkał w Warszawie i przygotowywał się do zawodu aktora. W sezonie 1932/33 występował w epizodzie na scenie Teatru Polskiego, w 1933 w Teatrze Domu Żołnierza, następnie współpracował z filmem (niestety, nic nie wiadomo o charakterze tej współpracy). Brał udział w kampanii wrześniowej. W czasie okupacji utrzymywał się z handlu, prowadził też laboratorium filmowe. Od 1945 mieszkał w Łodzi i do 1950 pracował jako kierownik zdjęć w Wytwórni Filmów Oświatowych. Od 1950 był aktorem scen łódzkich, początkowo Wojskowego Ludowego Teatru Objazdowego, potem Teatru Ziemi Łódzkiej (1952-54). W latach 1954-58 był zaangażowany w Teatrze Powszechnym.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2019.12.23 01:08:22
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor