Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Maria Straszewska

 
zwiń

 • 1918. 05. 23
  Data urodzenia
 • 1961
  Nagroda
  Nagroda Główna za reżyserię przedstawienia "Człowiek z budki suflera" Tadeusza Rittnera z Teatru Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze na I Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
 • 1963
  Nagroda
  Nagroda za reżyserię przedstawienia "Niepokój przed podróżą" Jerzego Broszkiewicza z Teatru Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze na IV Wrocławskim Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych
 • 1973
  Odznaczenie
  Odznaka Budowniczego Wrocławia
 • 1976
  Odznaczenie
  Srebrny Krzyż Zasługi
 • 1977
  Nagroda
  Nagroda za reżyserię przedstawienia "Tato, tato sprawa się rypła" Ryszarda Latki z Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
 • 2011. 10. 25
  Data śmierci
  Skolimów; pochowana w Skolimowie

Reżyser teatralny. Współpracowała z teatrami: Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Gorzowa Wielkopolskiego, Jeleniej Góry, Kalisza, Katowic, Kielc, Lublina, Łodzi, Poznania, Radomia, Rzeszowa, Szczecina, Wałbrzycha, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry oraz z Teatrem Telewizji.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

2021.10.14 01:37:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman