Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Michał Znicz

Michał Znicz - galeria

 
zwiń

 • 1895. 09. 08
  Data urodzenia
  Działoszyce
 • 1918. 02. 16
  Debiut teatralny
  w warszawskim teatrze "Sfinks" wykonując monolog Gogola "Wariat"
 • 1943. 12. 24
  Data śmierci
  Pruszków; pochowany na Cmentarzu Żbikowskim
  podawana data śmierci pochodzi z informacji siostrzenicy żony aktora opubublikowanych w roku 1958 na łamach "Ekranu"; na grobie aktora wyryto inną datę śmierci: 1 grudnia 1943

Właściwe nazwisko: Fajertak (Feiertag, Fajertag).
Aktor, reżyser teatralny. Początkowo występował w teatrach rewiowych Warszawy, w latach 1923-25 oraz 1927-29 w teatrach łódzkich, w sezonie 1925/26 w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie, w roku 1929 w krakowskim teatrze Gong. W sezonie 1930/31 reżyserował i występował w teatrach lwowskich, w sezonie 1931/32 w Łodzi. W roku 1933 wrócił do Warszawy. Początkowo reżyserował w Teatrze Kameralnym, potem występował na scenach Teatru Narodowego, Nowego i Letniego, a w latach 1935-38 na scenach TKKT. Współpracował też z teatrzykami rwiowymi. W czasie okupacji znalazł się w getcie warszawskim. Wydostała go stamtąd żona - aktorka Janina Morska. Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

2021.08.07 01:17:39
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman