Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nelly Sozańska-Przyboś

Nelly Sozańska-Przyboś - galeria

 
zwiń

 • 1955. 01. 10
  Data urodzenia
 • 1980
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Lalkarski PWST w Krakowie - Filia we Wrocławiu; dyplom 1981
 • 1981. 03. 27
  Debiut teatralny
  w potrójnej roli świadka, gościa i Panny Mądrej w "Przed sklepem jubilera" Karola Wojtyły w reż. Andrzeja Marczewskiego na scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
 • 1987
  Egzamin eksternistyczny
  dla aktorów dramatu

Aktorka Teatru Dramatycznego w Elblągu. Występowała wcześniej w teatrach: Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (1980-84), Polskim w Szczecinie (1984-90), im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (1991-93), a także Monachium (Niemcy).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 2018
  Film fabularny
  Obsada aktorska (dyrektorka szkoły)
 • 2008
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (bezdomna kobieta)
  odcinki:
  1092
 • 2006
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (emerytka)
 • 2003 - 2023
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (sprzedawczyni; odcinki: 3673)
 • 2002 - 2010
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (pielęgniarka Bloku Operacyjnego i OIOM-u szpitala, w którym po pęknięciu tętniaka i wylewie krwi do mózgu operowany był Leszek Retman i gdzie po nieudanej próbie samobójczej leżał Łukasz Dunin)
 • 1997 - 2023
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (urzędniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie rejestrująca fakt narodzin Anny Kurzawskiej, córki Wiesi Orzeszkiewicz i Dariusza Kurzawskiego)
 • 1989
  Film fabularny
  Obsada aktorska (żona "Santany")
2023.08.05 00:38:50
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.