Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Leszek Mikułowski

Leszek Mikułowski

 
zwiń

 • 1923. 12. 28
  Data urodzenia
  Sosnowiec
 • 1950
  Egzamin eksternistyczny
 • 1998. 01. 11
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Komunalnym Północnym na Wólce Węglowej (kwatera W-II-7-5-4)

Aktor. Początkowo studiował budowę okrętów na Politechnice Krakowskiej, uczył się śpiewu u Ady Sari, był słuchaczem krakowskiej PWSA. Debiutował w 1946 w Teatrze Akademickim w Krakowie. W latach 1949-55 związany był ze scenami łódzkimi. W 1955 pojawił się na scenie Teatru Syrena w Warszawie. W latach 1957-64 był aktorem stołecznego Teatru Komedia, później poświęcił się działalności estradowej. Cieszył się popularnością jako konferansjer masowych imprez kulturalnych i lektor podczas Warszawskich Kiermaszy Książki organizowanych dookoła Pałacu Kultury i Nauki. Był działaczem ZASP-u, w latach 1993-96 przewodniczył Głównemu Sądowi Koleżeńskiemu.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2022.02.12 16:06:55
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych