Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jolanta Niestrój-Malisz

Również jako: Joanna Niestrój

Jolanta Niestrój-Malisz

 
zwiń

 • 1957. 01. 27
  Data urodzenia
  Wrocław
 • 1976. 12. 30
  Debiut teatralny
  w "Siewierskiej pannie" Jana Dormana na scenie Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie
 • 1982
  Egzamin eksternistyczny
  dla aktorów dramatu
 • 2003
  Nagroda
  nagroda aktorska za rolę Marianny Nawrockiej w spektaklu "Wampir" Wojciecha Tomczyka w Teatrze Nowym w Zabrzu na III Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu
 • 2004
  Nagroda
  wyróżnienie za rolę Marianny Nawrockiej w przedstawieniu "Wampir" Wojciecha Tomczyka w Teatrze Nowym w Zabrzu w X Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej w Warszawie
 • 1982
  Egzamin eksternistyczny
  dla aktorów dramatu; Warszawa

Aktorka. W latach 1975-78 była adeptką w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Występowała w teatrach: Zagłębia w Sosnowcu (1978-83 i 1984-86), Sceny Polskiej w Czeskim Cieszynie (1983-84). Od roku 1986 aktorka Teatru Nowego w Zabrzu. Związana była z kabaretem "Kuba i przyjaciele" działającym przy studenckim klubie "Pyrlik" w Bytomiu, współtworzyła program " Na granicy" kabaretu "Tey" Zenona Laskowika.
Siostra aktorki Ewy Leśniak.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

2021.11.03 02:26:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego